Klanarchia #2 - Stworzenie Bezcielesnej Marionetki


Wpis dziś będzie bardzo krótki. Inspiracją do jego powstania była wczorajsza sesja Klanarchii i lekkie nagięcie uniwersum, którego dokonałem, a które doprowadziło do powstania pomysłu na nową moc śniących. Golem może być przyjemnym narzędziem dla śniącego chcącego włączyć się w fizyczne walki drużyny z przeciwnikami. Może też być paskudną niespodzianką dla graczy próbujących upolować pozornie bezbronnego śniącego.

Stworzenie Bezcielesnej Marionetki

Koszt Mocy: 4 Stworzenie jest alternatywną mocą w Ścieżce Demiurga Koszmarów na 4 randze. Pozwala ona rozwinąć efekt osiągany przez trzeciopoziomową moc Wypaczenie pozwalającą na zmanifestowanie tworzywa Pomroku w świecie rzeczywistym. Stworzenie Bezcielesnej Marionetki pozwala na stworzenie bezrozumnego, kamiennego golema, który jest kontrolowany przez tworzącego go śniącego. Wezwana istota pozbawiona jest jednak wszystkich zmysłów i działa skutecznie tylko w zasięgu wzroku twórcy. Akt kreacji wymaga zdanego testu transmutacji substancji. Stworzony golem ma Kondycję równą podwojonej ilości sukcesów uzyskanych przez Śniącego na teście kreacji  Pancerz i oraz Pancerz i Żywotność równą tej ilości sukcesów. W walce golem używa pięści (Szkoda +2)

Aby golem mógł działać śniący musi być absolutnie skoncentrowany na rzuconym zaklęciu. Jeżeli cokolwiek przerwie śniącemu koncentrację golem rozpada się i znika (materia wezwana do jego stworzenia wraca do Pomroku) Przed zerwaniem koncentracji chroni trudny test dominowania ducha
Wygląd golema jest całkowicie zależny od śniącego. Wykonany jest on z kamienia (choć zdarzają się odstępstwa od tej reguły) i zazwyczaj ma on wzrost od około trzech do pięciu metrów. Szczegóły wyglądu są często związane z pochodzeniem śniącego, jego przeżyciami, bądź tradycjami jego klanu. Istoty te zazwyczaj dość prosto ociosane kamienne humanoidy, jednak zdarzają sie też o wiele bardziej wyrafinowane kształty (celują w tym zazwyczaj hanzyci)


Przykładowy golem śniącego znaleziony na stronie http://www.dragonrojo.cl/

Komentarze