Dark Heresy II Edycja po polsku!Stało się! Kurde blaszka! Stało się! Mogę już mówić otwarcie, a jaram się tym od jakiegoś czasu jak planeta po Exterminatusie!  Dark Heresy, pierwszy naprawdę duży system od lat, po polsku! Mroczne i ponure uniwersum od wielu lat należy do moich ulubionych! I to od razu 2 edycja, która wprowadza zmiany, moim zdaniem, bardzo fajnie rozwijające przedwieczną już młotek-mechanikę! Jak dla mnie TOTALNE muszę to mieć...

Wydania podjęła się naprawde zacna ekipa. Wydawnictwo Copernicus już nie raz udowodniło, że potrafi wydawać podręczniki na kredzie i w pełnym kolorze, a do tego Michał “Baniak” Bańka, który jest wielkim fanem wszystkiego co związane z Młotkami został redaktorem naczelnym wydania! “Shut up and take my money”

Rok 2015 zapowiada się więc ciekawie, jeżeli chodzi o duże rzeczy. Czy będzie to starcie Earthdawna 4.0 z Dark Heresy 2.0? Dwa systemy, skierowane są do sentymentalnej strony starego fandomu RPGowego. Dwa systemy, które muszą też zainteresować młody i bardzo młody fandom, bo tylko wtedy mają szansę na sukces. Będzie mnie ciekawić jaką strategię przyjmą wydawnictwa, by “kupić” sobie młody fandom i zainteresować je swoim produktem. Tak! To zdecydowanie może być ciekawy rok dla polskich RPGów. (A szerzej napiszę o tym w przyszłości)

Mam nadzieję, że wszystko się uda. Ja w każdym razie kibicuje obu projektom, trzymam kciuki za ich powodzenie, bo dobrych, dużych i ładnych systemów nigdy za wiele!

A teraz głos oddaje Baniakowi, od którego dowiecie się więcej!Komentarze