Warhammer 40k #3 - Inkwizycja na Venhorn


W chwili inwazji na planecie był starszy rangą Inkwizytor Sergiusz i dwóch jego młodszych uczniów. Przybyli tam niecały rok wcześniej na pokładzie własnego okrętu - Revenanta. W trakcie kampanii Inkwizytor i jeden z jego uczniów zginęli w trakcie wycofywania się wojsk na Minora (tak mówią oficjalne źródła). Pozostała tylko Mathilde Saar – świeżo awansowana i niezbyt doświadczona Tradycjonalistka. 
Bohaterowie to grupa ludzi, którzy przeżyli inwazję i ewakuowali się na Minora i tam stali się akolitami wielebnej Mathilde Saar. Nieuwikłana w konflikt pomiędzy Ordo Malleus a Ordo Xenos młoda inkwizytor stara się wykonywać swoje obowiązki. Sprawy, którymi się zajmuje prowadzą ją jednak na trop powodów, dla których planeta stała się celem ataku.

Mathilde Saar

Relatywnie młoda jak na wyniesioną do godności inkwizytorskiej, większość swojej kariery spędziła raczej w polu niż na salonach. Jej rodzina, książęta kupieccy przewodzący Gildii Saar, współpracowała z Xantynem od trzech pokoleń, dostarczając mu zasobów, ludzi i transportu. Młoda Mathilde od dzieciństwa przygotowywano do służby Inkwizycji, do której wstąpiła w wieku lat 12. W trakcie swojej kariery wykazała się sporymi talentami jako śledczy Ordo Hereticus. Inkwizytor Xantyn, który zawarł układ z Gildią Saar, pilotował jej karierę i gdy tylko udało jej się osiągnąć wystarczającą ilość sukcesów, wykorzystał swoje koneksje i 20 miesięcy temu Mathilde Saar została wyniesiona do godności młodszego inkwizytora. W teorii miała jeszcze4 kilkanaście lat służyć jako totumfacka Xantyna, ale inkwizytor zginął na samym początku kampanii na Venhorn. Została sama (nie licząc grona własnych agentów) i jest w tym momencie jedyną wyniesiona przedstawicielka Ordo Hereticus na planecie.
Wygląd
Filigranowy rudzielec o zielonych oczach. Ubiera się na sposób charakterystyczny dla swojego świata, czyli w koszule z żabotem, dublet i obcisłe spodnie do jazdy. Przy pasie nosi zawsze ostrze energetyczne uformowane przez najlepszych artystów Adeptus Mechanicus na modłę rapiera. Zawsze prezentuje się dumnie, z lekko złośliwym uśmieszkiem wiedząc ze mimo niskiej pozycji w organizacji i tak stoi za nią cała potęga Inkwizycji.
Główni agenci (wewnętrzna kabała)
Gervaise
Eks-szturmowiec Gwardii. Potężny murzyn z cybernetycznymi implantami zamiast rąk. Prawa ręka Mathilde, wyznaczony na jej osobistego ochroniarza przez Lorda Saara. Pies obronny. Świetny wojownik i taktyk, lecz prostak i gbur. Przewodzi Psom Saar, grupie dziesięciu własnoręcznie przez niego wybranych i wyszkolonych najemników z gwardii Lorda Saar.
Fariq
Wychowanek hive’a na Scintilla Secundus, cwaniak i złotousty fixer. Jest w stanie załatwić wszystko nawet w środku wojny. Kwatermistrz inkwizytor Saar. Ma wyrobione kontakty i wiele osób wisi mu przysługi. Znany ze swoich słabości do szybkich kobiet i narkotyzujących alkoholi.
Matka Agneta

Starsza wiekiem Siostra Bitewna. Niegdyś nauczycielka Mathilde, dziś jej lojalna współpracownica. Poważna i nieznająca się na żartach, w wiecznym konflikcie z Fariqiem. To ona zajęła się werbowaniem niższych rangą akolitów i ona będzie się najczęściej spotykać z bohaterami. Pojawia się zazwyczaj w otoczeniu dwóch młodszych Sióstr Bitewnych, milczących i czujnych ochroniarek czekających tylko, by wsławić się w obronie matki Agnety

Komentarze

  1. "Potężny murzyn z cybernetycznymi implantami zamiast rąk" - Jax z Mortal Kombat?

    OdpowiedzUsuń
  2. Najważniejsze to dobrze wybrać stereotyp. Tylko wszczepy toporniejsze. Dodałbym jakiejś fajne tatuaże ale na murzynie kijowo wyglądają (chrum!)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz